TRT EBA TV İlkokul

< / > Sitene Ekle
Sitene TRT EBA TV İlkokul Canlı Yayını ekle..
Kategori Çocuk
Genel Merkezi Ankara
İletişim https://www.trtizle.com/uzaktan-egitim

TRT EBA TV İlkokul. Bilindiği üzere , yurdumuzu ve tüm dünyayı salgın hastalıklar sarmışken , öğrencilerimizi korumak amacı ile , ilk ve orta öğretim okulları geçici süre ile eğitim ve öğretime ara verdi . Öğrencilerin uzaktan eğitim almasına karar kılındı . Geçici süre ile öğretime ara veren okulların öğrencileri ,  TRT EBA TV İlkokul İzle , kanalı ile kaldıkları öğrenime devam edecekler .

EBA TV İlkokul Canlı Eğitim

Minik öğrencilerimizin korunması amaçlı eğitim ve öğretime ara verildiği bu zaman da , ülkemizi etkisi altına alan virüs sebebi ile çocuklarımız istemeden de olsa okullarından ve öğretmenlerinden uzak kalmakta . Evde çok canları sıkılan öğrencilerin eğitimlerinde geri kalmamaları amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan öğretime karar verildi .

Milli Eğitim Bakanı tarafından ilk ders işlendi ve çocuklar uzaktan eğitime alışmaya başladı . 3 haftalık eğitim ve öğretime ara verilmesi daha da uzayacağa benziyor. Virüsün ülkemizi etkisi altına alması ve şu sıralar hızla yayılması sonucunda , uzaktan eğitim ile bu seneyi kapatacak gibi görünüyor .

Bir sonra ki sene eğitime büyük ihtimal ile erken başlanır , bu da tahmini Eylül ayının ilk haftası olur ve okuldan uzak kalan öğrenciler , okullarına bir an önce kavuşur. Her ne kadar uzaktan eğitim başarılı olsa da , Yüz yüze eğitim kadar etkili olmayabilir .

EBA TV İlkokul Canlı Eğitim Başarılı Olur mu ?

Her ne kadar veliler bu uzaktan eğitime sıcak baksalar da , ev ortamı okul ortamı gibi olmayacaktır . Öğrencilerin ev de dikkatini dağıtacak bir çok unsur vardır bunlar , diğer kardeşler ve el altında ki İnternet oluyor . Çocukların ilgi ve alakalarının dağılmaması içten bile olmayacaktır. 

Bu gibi dikkat dağıtan unsurların engellenmesi hususunda ailelerin büyük ilgi göstermeleri gerekiyor. Çocukların ilgilerinin dağılmaması dikkatlerini eğitime vermesi için , dikkat dağıtacak her unsuru engellemeleri gerekiyor ve çocuklarının eğitiminde önemli rol oynamaları gerekiyor. 

Tabi ki tek çocuklu aileler için bu durum çok daha kolay olacaktır fakat , birden fazla çocuklu ailelerde bu durum oldukça zor olacaktır. Diğer kardeşlerin bakımı ev işleri üst , üste binince annenin pek bir zamanı kalmıyor ve çalışan babanın da işten sebep zamanı kalmıyor. Bu durumda ki çocuk uzaktan eğitimde büyük ihtimalle başarısız olacaktır . TRT EBA TV İlkokul İzle .

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Menajerimi Ara 7. bölüm Fragmanı Menajerimi Ara 7. bölüm Fragma...
Salı 20:00
İyi Günde Kötü Günde konusu nedir ve  İyi Günde Kötü Günde oyuncuları kimler? İyi Günde Kötü Günde konusu ne...
Cumartesi 20:00

Son Yorumlar