TRT1

< / > Sitene Ekle
Sitene TRT1 Canlı Yayını ekle..
İsim TRT1
Kategori Ulusal Haber
Genel Merkezi Ankara
Adres www.trt1.com

TRT1 , Türkiye'nin ilk televizyon kanalı olan trt1 , televizyona ve televizyon yayınlarına ilk merhaba dediğimiz kanal oluyor. Kanal ilk yayın hayatına başladığında , haber yayınları yapıyordu . Haber saati geldiğinde , ekran başına bir spiker çıkıyor ve o zamanki tabir ile ajans haberleri verip kanal kapanıyordu .


Daha sonra eğlence programları da eklendi ve bilinen trt1 kanalı olmaya başladı . Yayın uslubu , oldukça güzel ve diksiyonu düzgün bir Türkçe kullanan katılımcılar ile devam etmekteydi . Karasal yayının ilk 31 ocak 1968 yılında gerçekleştirdi.


Ankara'da Mithat paşa caddesinin bodrum katında Televizyon stüdyosunda her şey hazır ve nazır . İlk sunuş cümleleri beş kez on kez tekrar ediliyor ve saat 19:30 oluyor ve spiker ilk anonsunu yapıyor.


Sayın seyirciler bu akşam ki deneme yayınına başlıyoruz diyor ve ilk yayını spiker başlatmış oluyor . Trt 1 tarihimizin ışığını aydınlatıyor ve ilk yayın ile bize merhaba diyor .


TRT 1 İlk Yayınında Ne Olmuştu ?


Trt 1 ilk yayınında haber bülteni ile başlıyor ve konu başlıkları şöyle devam ediyor :
Tarih 1 Nisan 1989 yayınlı haber bülteni konu başlıkları şöyle başlıyor.

Devlet bakanlarının görev alanları belli oldu , Yunanistan Türkiye'ye daha fazla konvasyonel kuvvet ayrılmasına karşı cıktı ve vasilyu silahlanmaya devam edeceğiz dedi .

Irak 'da savaş sonrası seçim , Sariyer iki Ankara gücü İki .
Yeni bakanlar kurulunda bağlı ve ilgili kuruluşlar belli oldu başbakan Turgut özal Bağlı kuruluşlar hazine müşteşarlığı ilgili kuruluşlar Merkez Bankası Ziraat Bankası Halk bankası olarak devam etmektedir .


Türkiye'nin ilk karasal yayın kanalı olan Trt 1 İzle ve zamanla birden çok yayın kanalları açmaya devam edecek olup , çok kaliteli yayınlar yapmaya devam edecektir .

Kendi kanal parası haricinde ayrıca vatandaştan alınan vergiler ile Türkiye'nin en zengin TV kanalı olmuştur .

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Menajerimi Ara 7. bölüm Fragmanı Menajerimi Ara 7. bölüm Fragma...
Salı 20:00
İyi Günde Kötü Günde konusu nedir ve  İyi Günde Kötü Günde oyuncuları kimler? İyi Günde Kötü Günde konusu ne...
Cumartesi 20:00

Son Yorumlar